تبلیغات

مراقبه قبرستان، راهکار زنان چینی برای گریز از افسرگی بعد از اطلاق

9 اسفند 1395

با وجودی که گاهی طلاق بهترین راهکار ممکن به نظر می رسد، برای هیچ یک از طرفین آسان نیست و آثار روانی سختی به ویژه بر روی زنان به دلیل ماهیت عاطفی شان به دنبال دارد. فرد طلاق گرفته خود را تنها و ویران شده در میان دیگران تصور می کند. بازگشت به زندگی بعد از طلاق موضوع مهم و بسیار جدی است. در همین راستا، برخی زنان مطلقه چینی راهکار عجیبی برای کنار آمدن با بحران عاطفی پس از طلاق پیدا کرده اند.

مراقبه قبرستان
 
 
  به تازگی گروهی از زنان چینی به دلیل انجام تشریفات عجیب و غریبی برای مواجهه با حالت روانی پس از طلاق و شکست در ازدواج مورد توجه رسانه ها قرار گرفته اند. تصاویر گرفته شده زنانی را نشان می دهد که در حومه شهر چونگ کینگ درون قبرها دراز کشیده اند. آنها به این کار مراقبه قبرستان «graveyard meditation» می گویند. این زنان ادعا می کنند که خوابیدن در قبرها آنها را برای مواجهه با بحران طلاق کمک می کند.

عبور از گذشته
 
 
مراقبه قبرستان زاییده ی فکر لیو تایجی زن مطلقه و سی ساله چینی است که به زنان کمک می کند از بحران جدایی به سلامتی عبور کنند.
لیو در نوزده سالگی ازدواج کرد، در ۲۱ سالگی مادر شد و در سال ۲۰۱۵ طلاق سختی گرفت. همزمان یک شکست کاری هم خورد و نتوانست کار مورد علاقه اش را راه بیندازد. او امروز تصمیم دارد تا به زنان شکست خورده کمک کند تا دریابند که زندگی ادامه دارد و آنها باید گذشته خود را پشت سر بگذارند.

لیو می گوید: می دانم وقتی زنی را رها می کنند و از او جدا می شوند چه احساسی دارد، من پس از طلاق به خودکشی هم فکر کرده ام، وقتی کسی نا امید است خود را به مرگ نزدیک می بیند.
 
 
او دراز کشیدن در قبر را یک روش درمانی می داند و می افزاید: این گونه آنها به یاد می آورند که کارهای زیادی در زندگی وجود دارد که انجام نداده اند، باید گذشته را فراموش کرد و زندگی جدیدی ساخت.
 
زنان درون حفره های کم عمق زمین می خوابند، چشمانشان را می بندند و دست هایشان را به حالت دعا روی سینه قرار می دهند. مدت زمان سپری شده در مراقبه قبرستان مهم نیست، آنچه اهمیت دارد شبیه سازی مرگ برای عبور از بحران است.